SATILIK DAİRE : Çatalzeytin Çay ağzı Petrol Ofisi arkası MENZİL apartmanı zemin kat -1 (2+1) daire,Eşyalı,Beyaz eşyalı,laminat parke ve PVC doğramalı satış bedeli 40.000 Tl.dir.İrtibat Tel-Abdülgani ÖZTÜRK : 0543 574 50 70
DÜĞÜN NİŞAN HABERİ
CENAZE HABERİ
 • Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

  Get Adobe Flash player

 • SİTE İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELERİNİZ
  • ali yıldız: bizde çok memlunuz bu siteden ...
  • mustafa çetinkaya.emkl .öğrtmen: sn muzaffer bey !Yaptığınız hizmet asla küçümsenemez sayenizde köyümüzde ...
  • kerim yuksel: cumleden selamun elykum ben bektasogularından ahmet yukselın torunuyumm ...
  • muzaffer: Burak yeğenim sağ tıklama engelini bilerek koyduk.Sitedeki resim ve bilg ...
  • muzaffer: Sayın satılmış bey Facebooka nasıl resim yükleyeceğini aşağıdaki adreste ...
  • zurnacı satılmış kaya: kavaklı köyü bayramında çekilen davullu zurnalı fotoğrafları face da pay ...
  • Muhammet ÇETİNKAYA: Muzaffer Abi Slm. Eniştem Mustafa Cenazesine de geldin.Allah senden razı ...
  • nuh şentürk: çok güzel site teşekkür ederiz abi. ...
  • H Burak Kaya: Selamun aleykum Muzaffer amca öncelikle site için eline sağlık bir ricam ...
  • gökhan: slm be çerkez köyünde gökhan yüksel(bektaşoğlu) sizin bu sayfanınızı çok ...
  • YORUM YAZ
 • Site Açılalı
Orta Afrika Cumhuriyetinde Müslüman katliamı yapılıyor. - 28 Aralık 2013
Lütfen yorum yazmayı ihmal etmeyiniz. Haber harici mesajlarınızı Ziyaretçi Defterine yazınız.
Evet… Biz türkiyede ,  Hükümete karşı yapılmaya çalışılan darbeler ile uğraşırken bunu fırsat bile Fransızlar Orta afrikadaCumhuriyeti devletinde , oranın halkı arasında ikilik yaparak milleti birbirne kırdırıyor.Yerli hristiyanları Müslümanların üzerine saldırtıyor. Şayet Türkiyede bu sıkıntılar olmasaydı inanıyorum ki bir Hükümet olayı birleşmiş milletlere taşır herkesi haberdar ederdi.İslam dünyası başsız olduğundan dünyevi cehennemi yaşıyor. Türkiyede yaşayan aklı başında herkesin konuya bu gözle bakmalarını tavsiye ediyorum.Cenab-ı allah Bozgunculuk yapan fransızları,kasti katliam yapan orta afrikalı hristiyan milisleri Kahhar ismi ile kahru perişan eylesin.Bu katliama sessiz kalan kendi menfaatleriyle uğraşan İslam ülkeleri idarecilerininin de akıllarının başlarına gelmesini nasip eylesin.Bu arada katliamda ölen kardeşlerimizn mekanları cennet olsun.İnşaallah geride kalanlara bir şey olmaz..M.DEMİR.
Th_Afrika_Siyasi
Orta Afrika'da Müslüman katliamı
Müslüman katliamı sürüyor

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman Katliamı

26 Aralık 2013 Perşembe, 15:22

Barış ve istikrarı sağlama bahanesiyle, Orta Afrika Cumhuriyetinde Müslüman katliamı devam ediyor. Fransızların Müslümanlara yönelik katliamları bir yana, buradaki yerli Hıristiyan çetelerin elleriyle Müslümanlar katliamdan geçiriliyor. Fransızlar, Müslümanları silahsızlandırıyor. Silahlı Hıristiyan milisler de, Fransa’nın destek ve kışkırtmaları ile bu mazlum coğrafyada terör estiriyor. Her geçen gün, Avrupa nezdinde bu işgale verilen destek artıyor.

Buradaki Müslümanlar, kaosun bitmesini, barış ve istikrarın tesisini istedikleri halde, Hıristiyan çeteler durmadan terör eylemlerine başvuruyor. Hıristiyan teröristler; camileri, evleri yakıp yıkıyorlar. Müslümanların iş yerleri talan ediliyor.

Fransızlar yaptıkları açıklamalarda, başta başkent Bangui olmak üzere, bir çok yerde sükuneti sağladıklarını iddia ediyorlar. Sükuneti sağlamadan kasıt, elbetteki Müslümanların silahlarını toplayıp savunma güçlerini ortadan kaldırmalarıdır. Onlara göre, Hıristiyan çetelerin terörü kaos sayılmıyor. Zira, yapılan katliam ve talanların birçoğu Fransız askerlerinin gözleri önünde gerçekleşiyor. Daha doğru bir ifade ile işgalcilerin kontrolünde gerçekleşiyor. Tarihte birçok örneği olduğu gibi, istikrarı sağlama bahanesi ile bir coğrafyayı işgal eden Batılılar, bu alanları Müslümanların direnen unsurlarından temizledikten sonra, sahayı Hıristiyan teröristlerin olmayan insafına terk ediyorlar.

Fransa’ya göre, istikrarı dinamitleyen buradaki Müslüman Seleka milisleridir. Bunların etkisiz hale getirilmesi en önemli hedeflerden birisidir. Çatışmanın tarafı olan Hıristiyan çeteler ve teröristler görmezden geliniyor. Bu çetelerin terör eylemleri sadece Seleka milislerine yönelik değildir. Çeteler, ülkedeki Müslüman sivilleri hedef almaktadırlar.

Basının girebildiği yerlerde bu vahşet bütün çıplaklığı ile ortaya çıkıyor. Başkent Bangui’ye girebilen gazeteciler, bu duruma şahitlik ettiklerini ve görüşme fırsatı buldukları Müslümanların bu durumu iliklerine kadar yaşadıklarını aktarıyorlar.

Kendisi ile görüşülen Müslümanlardan birisi, çetelerin saldırıları sonucu caminin ve evlerinin tahrip edildiğini söylemiş. Bir başkası ise, aralarında kendi kardeşinin de bulunduğu dört Müslümanın vahşice katledildiğini ve buradaki çetelerin yanı sıra yanı başlarındaki Hıristiyanların da bu kıyıma eşlik ettiklerini ağlayarak anlatmış.

Bölgedeki bir cami komitesi başkanı olan Yahya Ebu Bekir isimli şahıs da, son olaylarda 100’den fazla Müslüman’ın katledildiğini belirtiyor ve ekliyor: “Kadınlar, çocuklar, hatta hamileler bile Hıristiyan çeteler tarafından katledildi. Çeteler, insanların uzuvlarını kesti. Cinsel organları kesilen insanların da cesetlerini gördüm.”

Adının Selma olduğunu söyleyen bir kadın, “Dört çocuğumu öldürdüler, iki oğlumu, iki kızımı” derken, çocuklarının 10, 8, 6 ve 2 yaşlarında olduğunu ifade edip saldırıda anne ve babasını da kaybettiğini ilave etmiş.

Hüseyin isimli bir şahıs da; Fransızların, insanları çetelerin insafına nasıl terk edip çeteler tarafından en acımasız şekilde öldürülmelerini sağladıklarını anlatıp “bu nasıl bir barış gücü”, diye sormuş.

Buna benzer nice acı ve gözyaşı ile yoğrulmuş olan hikâyeler anlatılıyor.

Yine kamuoyuna yansıyan videolarda, Müslümanların uğradıkları katliam ve zulümler açıkça görülüyor. Bu videolarda, kan gölü içerisinde yerde yatan cesetler görülüyor. Yine bazı video görüntülerinde, insanların uzuvlarının kesildiği, parçalandığı görülüyor. Bütün bu görüntüler, çok zor şartlar altında görüntülenip kamuoyuna yansıtılabilmektedir. Dolayısıyla kamuoyuna yansıyan bu fotoğraflar ve görüntüler, buz dağının sadece görünen yüzüdür. Bu fotoğraf, yaşanan katliamın büyüklüğünü ve acımasızlığını açıkça gözler önüne sermektedir.

Tarih boyunca gittikleri her coğrafyaya kan, gözyaşı, ölüm ve vahşetten başka bir şey götürmeyen Batılılar, bu mazlum coğrafyada yine aynısını yapıyorlar.

Bütün bunlar alt alta konulup toplandığında, acaba sonuç  “Barış ve istikrarı sağlama mı?” çıkıyor? Batılılara göre; Müslümanlara sürek avı düzenlemenin adı, barış ve istikrarı sağlama harekâtı olmuş. Onlara göre “barış ve istikrar” demek, Müslümanları vahşice katliamdan geçirilmesidir. Bütün bu gerçekler ortada iken, başta İslam dünyası olmak üzere, tüm insanlığın sükutu, utanç vericidir. Kimse bu işgalin hangi hak ve hukukla gerçekleştirildiğini sormuyor, sorgulamıyor.

Kimse buradaki mazlum Müslümanların dramını gündeme taşımıyor. Müslümanlar, bu katliam tablosu karşısında üç maymunları oynuyor. Film seyreder gibi Müslümanların katliama tabi tutulmasını seyrediyor.

Bütün bunlardan sonra şu soruyu sormak istiyoruz:

Sahi biz hangi kardeşlikten ve hangi ümmet ruhundan bahsediyoruz?

(Doğruhaber)

Camiye sığınan  23 Müslüman katledildi

Fransa’nın işgali altındaki Orta Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Bangui’de  çatışmalardan kaçarak camiye sığınan 23 Müslüman, Hıristiyan teröristler tarafından palalarla vahşice katledildi.

Camiye sığınan 23 Müslüman katledildi
Fransa’nın asker çıkardığı Orta Afrika Cumhuriyeti’nde, Hıristiyan teröristlerin Müslümanlara karşı vahşi saldırıları sürüyor. Fransız askerlerinden destek alan Hıristiyan Anti-Balaka teröristlerinin  başkenti Bangui’de çatışmalardan kaçarak, camiye sığınan 23 Müslümanın öldürüldüğü bildirildi. ÇOCUKLARI BİLE KATLETTİLER
Saldırıya uğrayan Nuru’l-İslam Camisi’nin İmamı Muhammed Vasil, Hıristiyan Anti-Balaka militanlarının camiye sığınanlara saldırdığını belirterek, “Maalesef bu ülkede insanlıktan anlamayan, hayvanlar gibi yaşayan kimseler var. Kelime-i tevhid getiren herkesi hatta küçük çocukları bile katlediyorlar. Hamile kadınların karınlarını yarmaya kadar varan işkenceler uygulanıyor” dedi.
CEMAATE PALALARLA SALDIRDILAR
Saldırıyı AA’ya anlatan Vasil, “Camiye gelen cemaate palalarla saldırdılar. Saldırıda mahalle sakinleri ile cami cemaatinden 23 kişi katledildi. Kadın ve çocuk ayırımı yapmadan öldürüyorlar. Cenazeleri cami avlusunda bekletiyoruz. Şehir dışındaki mezarlığa yolun güvenli olmaması nedeniyle gidemiyoruz. Cenazeleri cami avlusuna defnetmekten başka çaremiz yok” şeklinde konuştu. MÜSLÜMANLAR’DAN ORTAK BİLDİRİ
Orta Afrika Cumhuriyeti’nde (OFC) Hıristiyan ve Müslümanların dini liderleri, ülkedeki duruma dair ortak bildiri kaleme aldı.
Fransız Le Monde gazetesinde yayımlanan bildiride, Müslüman toplumunun dini lideri İmam Ömer Kobine Layama ve Hristiyanların lideri Bangui Başpiskoposu Mgr Dieudonne Nzapalainga, ülkelerinin geleceği için omuzlarındaki sorumluluğun farkında olduklarını ve bu konuda ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini belirtti. Yazıda, 2013 biterken OFC’de yaşananlar özetlenirken, 2 milyondan fazla kişinin yardıma muhtaç durumda olduğu ve 40 binden fazla kişinin Bangui havalimanında “sıkışmış” vaziyette çaresizce beklediği hatırlatıldı.
Ülkedeki durumun, hastanede yatan hastaların bile zorla dışarı çıkartılarak infaz edilecek kadar korkunç bir hal aldığının altını çizen dini liderler, OFC’nin karanlığa mahkum edilmemesi gerektiğini vurguladı.
EN KÖTÜSÜ HENÜZ YAŞANMADI
Layama ve Nzapalainga, bu noktada kendilerine de iş düştüğünü belirterek, “Hıristiyan ve Müslüman toplumunun iki önemli temsilcisi olarak ülkemiz için omuzlarımızdaki sorumluluğumuzun farkındayız. Hatta aramızdan bazıları bu sorumluluğun faturasını da ödedi. Ama biliyoruz ki en kötüsü henüz yaşanmadı” ifadesini kullandı. Bildiride, şiddetin önüne geçmek, yükselen tansiyonu düşürmek ve bölünmeyi engellemek için ortak inanç platformu kurulduğu belirtildi. Can veren yavrusunu toprağa dahi veremeden kaçmak zorunda kalan insanlarla karşılaştık Durumun yalnızca Müslüman ve Hıristiyanların çatışmasından ibaret olmadığına vurgu yapan iki lider, bunun sonucunda ortaya çıkan askeri ve siyasi istikrarsızlıkların ciddi insani krize neden olduğuna dikkati çekti.

SOKAKLARDA MÜSLÜMANLARA LİNÇ KAMPANYASI

Müdahelenin başlamasıyla birlikte Fransız askerleri Seleka üyelerini de tek tek tutuklamaya başladı. Birçok Seleka üyesini bizzat Hristiyan militanlar Fransız askerlerine ihbar etti. Fransız askerlerinden cesaret alan Hristiyan militanlar da Müslüman halka kadın ve çocuk demeden linç girişimleri başlattı. Çok sayıda Müslüman sokaklarda Fransız askerlerinin gözünün önünde saldırıya uğrarken, son bir haftada gruplar arasında çıkan çatışmalarda yaklaşık 400 kişi hayatını kaybetti. Orta Afrika Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı Michel Djotodia ise, “Ülkenin meselelerini bir anda hiç kimse çözemez” yorumunda bulundu. Fransa ise Afrika Barış Gücü askerleriyle birlikte ülkedeki toplam asker sayısını 2500’den 6 bine çıkaracağını açıkladı. Birleşmiş Milletler’e göre Orta Afrika Cumhuriyeti’nde 4,6 milyon kişilik nüfusunun yüzde 10’u evlerinden oldu, bir milyondan fazla kişinin de acil gıda yardımına ihtiyacı bulunuyor

BİLGİ : Orta Afrika Cumhuriyetinide Müslüman oranı % 9 civarında

Kategoriler
"Orta Afrika Cumhuriyetinde Müslüman katliamı yapılıyor." yazısına yorum yapılmamış

AKÇAY37 sitesi adını; Zindan dağları ve koru yaylarından doğan,kızılcakaya,paşalı,mamlay köyleri altından akıp denize dökülen ırmaktan almaktadır.Bu site; sadece Akçay ırmağı boyu köylüleri ile Gurbetteki yakınları arasında kültürel ve manevi bağları kuvvetlendirmek,insanlarımız arası haberleşmeyi sağlamak için kurulmuştur.Hiç bir ticari amacı bulunmamaktadır.Bu yüzden sitenin işletim giderleri siteyi izleyenlerce karşılanabilir.Sitede yayınlanan bilgi,belge,resim,video ve müzikler ( Anonim müzikler hariç )sahipleri tarafından yayınlanması istenmediği takdirde kaldırılacaktır.
Tasarım: Muzaffer DEMİR & Onur KARDELEN, Kodlama: Onur KARDELEN