Kastamonu, Çatalzeytin  ilçesi  Çatak (Cambaz), Celaller, Çepni, Duran, Epçeler, Fındıklı, Güneşler (Gönekler), Hacıreis, Hacıreissökü, Karacakaya,   Kavaklı, Kavakören (Mamlay), Kızılcakaya, Kuzsökü, Paşalı, Piri, Sırakonak (Somay) , Sökü, Yemişli (Fayra) ve Yunuslar köyleri ile Türkeli - Kuşçular, Sarmaşık, köyleri buluşma ve haberleşme sitesi
Bu Mesele Önemli
İstanbul Fuar Merkezinde Haziran 2018 de BAKAF Fuarı yapılacak. Sizleri Bekliyoruz
Batı Karadeniz Bölgesinde aralarında Kastamonu'nun da bulunduğu Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük Sinop ve Zonguldak illeri BAKAF 2018 Fuarında tanıtılacak. Bölge illerinin turizm hareketlerinin ve yatırım olanaklarının ülke gündemine taşınmas
17.11.2017 20:11
CENAZELER
DÜĞÜNLER
ÇEŞİTLİ DUYURULAR
KATEGORİLER
ÖNEMLİ KURUMLAR
HAVA DURUMU
SİTEYE DESTEK OLANLAR
Karacakaya Ali köylü Hanife ÇETİNER ( 95 ) Ankarada vefat etti.Yarın köyde toprağa verilecek.... Kızılcakayalı Yücel GÜREL ( 37 ) İstanbulda vefat etti. Karabükte toprağa verildi.... Kavaklı köylü Fatma YAMAN ( 77 ) istanbuldea vefat etti.köyde toprağa verildi....
Güneşler (Gönekler) köylü Rıdvan AÇIKGÖZ ile Gülhan ÖZTÜRK İstanbul da evlendi... Çepni köylü Nihat ÇAY ile Paşalı köylü Pınar YILDIZ İstanbul da evleniyor.... Mamlay köylü Fatma Nur GÜRGEN ile Dadaylı Barış VARICI Kastamonu da evleniyor....
Yaralıgöz-Esentepe-Mamatlşar-Çaşur yaylasından Karacakaya kavaklı KAPAN Kavşağına ve Koru yaylası ile Patladun yaylasına kadar mevcut yolların asfalt olması için imza kampanyamız devam ediyor. sizleri de kampanyamıza davet ediyoruz.
İstanbul Fuar Merkezinde 2018 Haziranında BAKAF Fuarı açılacak

Değerli Kardeşimiz Memleketimiz ve bölgemiz için sürekli çırpınan Hüseyin KARADENİZ Kardeşimize bu emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Şuna inanıyoruz . Bu kadar iş adamını , kamu yöneticilerini ,esnaf ve sanatkarları bir araya getirmek her babayiğidin yapabileceği bir iş değildir. Hüseyin KARADENİZ kardeşimizi tanıyalım , destek olalım.

BAKAF 2018 büyük yankı uyandırdı

27-30 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu Sinop ve Zonguldak illerinin tanıtımını amaçlayan BAKAF 2018 TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2018 fuarlar listesinde açıklandı. Açıklama ulusal yayınların ekonomi sayfalarının yanı sıra haber ajansları, bölgesel ve yerel medyada da yer aldı.

Batı Karadeniz Bölgesinde aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük Sinop ve Zonguldak illeri BAKAF 2018 Fuarında tanıtılacak. Bölge illerinin turizm hareketlerinin ve yatırım olanaklarının ülke gündemine taşınmasını amaçlayan BAKAF 2018 Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından açıklanan ana fuarlar takviminde Türkiye’nin ilk bölgesel turizm fuarı olarak yerini aldı.

Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ana takvimde yer aldığı açıklanan fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, BAKAF 2018 Fuarının ana takvimde yer almasının İstanbul Fuar Merkezi’nde görücüye çıkacak olan bölgenin turizm değerleri ve yatırım fırsatlarının yatırımcıların dikkatini çekmesine de olanak sağlayacak önemli bir girişim olduğunu belirtti. Karadeniz, turizm varlıkları olarak kanyondan yamaç paraşütüne, sağlık turizminden inanç ve kültür turizmine bir çok alana sahip 8 ilin birlikte tanıtılacağı ve yatırım fırsatlarının yatırımcıların dikkatine sunulmasında önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu Sinop Zonguldak illerinin dönem dönem düzenlenen çeşitli fuarlarda yer aldığına da değinen Karadeniz, bu fuarın özelliğinin kolektif tanıtım olanağı anlamına geldiğini, başta valilikler, sanayi ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve belediyeler olmak üzere yaratılacak sinerjiyi avantaja çevirerek Türkiye’de bir ilk olan BAKAF çatısı altında tanıtılacağını belirtti.

Bu yıl açıklanan ilk takvimde yer alan 474 fuarın içinde Batı Karadeniz Tanıtım ve İş Birliği Fuarı (BAKAF), Türkiye’nin ilk bölgesel fuarı olması ulusal basında da yankı bulurken haber ajansları ve gazetelerin ekonomi sayfalarında da geniş yer verildi.

Bölgede yayın yapan gazete ve internet haber sitelerinde de büyük yankı bulan BAKAF 2018 fuarı ile ilgili çalışmalar devam ediyor

TOBB Başkanı Hısarcıklıoğlu’ndan BAKAF 2018’e övgü dolu sözler

Bir dizi açılış ve resmi program için özel uçakla Kastamonu’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu, Vedat Tek Kültür ve Toplantı salonunda yaptığı konuşmada BAKAF 2018’e dair şu sözleri söyledi.

“12 ay turizm yapılabilecek bir şehir Kastamonu. Daha ne olsun. Yine burada gördüğüm güzel bir olay daha var. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı olacak, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı, TOBB tarafından onaylandı. Kastamonu dahil buradaki 8 ili içine alacak. 2018 Haziran’ında düzenlenecek. Bölgeye ciddi kazanımlar getirecek ve yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuar da Kastamonu açısından bir milat olacak” dedi

“Kastamonu beş vakit namazla birlikte beş vakitte şükür namazı kılsın”

KATSO Başkanı Selçuk Arslan’ın konuşmasında ‘Kastamonu’ya pozitif ayrımcılık istiyoruz’ şeklinde talebinin olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise ve yazı

“KATSO Başkanımız Selçuk Arslan, ‘bizlere pozitif ayrımcılık yap’ diye talebi var. Yahu kardeşim Allah size pozitif ayrımcılık yapmış, ben size ne yapayım. Yatıp kalkıp Allah’a şükredin. Öyle bir zenginliğiniz var ki bu zenginlik başka bir memlekette yok. Kastamonu, Kayseri ile mukayese bile olmaz.

Eğer Kayserililere beş vakit namaz farz ise Kastamonulular, beş vakit namazı kılacak, bir de seş vakit şükür namazı kılacak. Yoksa kurtaramazsınız bile. Yeşil ile mavinin buluştuğu şehir Kastamonu, yaz turizminden kış turizmine kadar 12 ay turizm yapılabilecek bir şehir Kastamonu. Daha ne olsun. Yine burada gördüğüm güzel bir olay daha var. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı olacak, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı, TOBB tarafından onaylandı. Kastamonu dahil buradaki 8 ili içine alacak. 2018 Haziran’ında düzenlenecek. Bölgeye ciddi kazanımlar getirecek ve yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuar da Kastamonu açısından bir milat olacak.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı’nın Kastamonu için önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu belirtti.

Başkan Babaş, Bölge için yapılacak bu çalışmanın çok büyük bir fedakarlık olduğunu ve istediğini belirterek Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Karadeniz hakkında da övgü dolu sözler söyledi.

Başkan Babaş, “Hüseyin Karadeniz, İstanbul’da Kastamonu’yu en iyi tanıtan ve temsil eden basın ayağımızdır. Bu konuda yapılması gerekeni en üst düzeyde elinden geleni yapıyor ve yaptığına da inanıyorum” dedi.

 

Fuarın yeri nerede ?

Bakırköy ilçesindeki Atatürk hava alanı yakınında

 

 

Karabükün Safranbolu ve Eskipazar İlçelerinde Güneş Enerji Santralleri kuruldu
Karabük Safranbolu ve Eskipazar İlçelerinde Güneş Enerji sistemleri kurularak hizmete açıldı. Safranbolu da İş adamı Şefik DİZDAR Tarafından Yazıköy sınırları içinde , Eskipazar Bölük viran köyünde de ENERJİ SA (Sabancı) Güneş enerji santrallerinden ulusal şebekeye elektrik verilerek yakın köylerin elektrik ihtiyaçları karşılanıyor. Darısı kastamonumuza
Mutelif Haberler
DEVREKANİ KAVŞAĞI’NIN İHALESİ YAPILDI
Son aylarda ölümlü ve yaramalı kazaların yoğun olarak yaşandığı Devrekani Kavşağının battı-çıktı şeklinde yapılması yönündeki hazırlanan projesinin ihalesi gerçekleştirildi. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü İhale Salonunda yapılan ihaleye 6 firma teklifte bulundu. Yer tesliminin ardından 1 yıl içerisinde tamamlanması istenilen Devrekani Kavşağına yapılacak battı-çıktı şeklindeki köprülü kavşak ihalesine en düşük teklifi 38 milyon 100 bin liralık Bekiroğlu İnşaat verdi. Devrekani Kavşağı Projesi ihalesine Ezekar Yapı-NEKA İnşaat ortakl
Hemşerimiz Mustafa Tamer ŞENTÜRK yönetiminde Minibüs ve Otobüsler hizmetinizde
Düğün , Nişan , Cenaze, Piknik, Dernek, Gezi ve Özel işleriniz için 17 - 25 - 45 kişilik minibüs ve otobüs kiralamak isteyenler ASOS Turizm sahibi Mustafa Tamer ŞENTÜRK ile irtibat kurabilirler
Kızılcakayalı Murat DEMİR Alıcısına Bal Satıyor.
Kızılcakaya Merkez köy Sakinlerinden Kamburoğlu Rahm. Nuri oğlu Murat DEMİR yaklaşık 2 yıl önce köye yerleşerek iş olarak da Sertifikalı BAL üreticiliğine başlamıştır. Bu sene havaların da güzel gitmesiyle kaliteli bal üretimi gerçekleşmiş ve -- BONCUK BAL -- markasıyla satışa başlamıştır. Ağırlık olarak Kestane çiçeklerinden oluşan balın kilosu 150 TL. den satılmaktadır. Bal almak isteyenler Murat DEMİR e 0532 578 62 71 numaralı telefondan ulaşabilirler.