Kastamonu, Çatalzeytin  ilçesi  Çatak (Cambaz), Celaller, Çepni, Duran, Epçeler, Fındıklı, Güneşler (Gönekler), Hacıreis, Hacıreissökü, Karacakaya,   Kavaklı, Kavakören (Mamlay), Kızılcakaya, Kuzsökü, Paşalı, Piri, Sırakonak (Somay) , Sökü, Yemişli (Fayra) ve Yunuslar köyleri ile Türkeli - Kuşçular, Sarmaşık, köyleri buluşma ve haberleşme sitesi
Bu Mesele Önemli
Piri köyü Derneği Ümraniye de 3.cü Olağan Toplantısı yapıldı
Piri köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından İstanbul Ümraniye KASDER (Kastamonulular Derneği ) lokalinde 14 ocak 2018 PAZAR günü Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılmıştır. Toplantıda 2013 yılında kurulan derneğin yaptığı faaliyetle
23.01.2018 14:58
CENAZELER
DÜĞÜNLER
ÇEŞİTLİ DUYURULAR
KATEGORİLER
ÖNEMLİ KURUMLAR
HAVA DURUMU
SİTEYE DESTEK OLANLAR
Kızılcakaya köylü Azime DEMİR (99) Safranbolu-Bostanbükün de vefat etti-Bostanbükünde toprağa verildi... Fındıklı köylü Mehmet KAYA ( 72 ) Karabükte vefat etti.Karabük te toprağa verildi... Sırakonak köylü (Kuru) Mehmet ÖZCAN (95) vefat etti. Köyde toprağa verildi...
Yunuslar Köylü Fatih ÖZCAN,Paşalı köylü Eda DEMİRKIRAN ile İstanbul Sultanbeyli de evlendi... Yunuslar köylü Furkan KAYA Giresunlu Damla BATMAN ile Çayırova da evlendi.... Kızılcakayalı Perihan ÇETİNKAYA Samsunlu Aziz AYDINOĞLU ile İstanbul da evleniyor....
Yaralıgöz-Esentepe-Mamatlar-Çaşur yaylasından Karacakaya kavaklı KAPAN Kavşağına ve Koru yaylası ile Patladun yaylasına kadar mevcut yolların asfalt olması için imza kampanyamız devam ediyor. sizleri de kampanyamıza davet ediyoruz.
İstanbul Fuar Merkezinde 2018 Haziranında BAKAF Fuarı açılacak

Değerli Kardeşimiz Memleketimiz ve bölgemiz için sürekli çırpınan Hüseyin KARADENİZ Kardeşimize bu emeklerinden dolayı çok teşekkür ederiz. Şuna inanıyoruz . Bu kadar iş adamını , kamu yöneticilerini ,esnaf ve sanatkarları bir araya getirmek her babayiğidin yapabileceği bir iş değildir. Hüseyin KARADENİZ kardeşimizi tanıyalım , destek olalım.

BAKAF 2018 büyük yankı uyandırdı

27-30 Haziran 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu Sinop ve Zonguldak illerinin tanıtımını amaçlayan BAKAF 2018 TOBB – Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2018 fuarlar listesinde açıklandı. Açıklama ulusal yayınların ekonomi sayfalarının yanı sıra haber ajansları, bölgesel ve yerel medyada da yer aldı.

Batı Karadeniz Bölgesinde aralarında Kastamonu’nun da bulunduğu Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük Sinop ve Zonguldak illeri BAKAF 2018 Fuarında tanıtılacak. Bölge illerinin turizm hareketlerinin ve yatırım olanaklarının ülke gündemine taşınmasını amaçlayan BAKAF 2018 Turizm Tanıtım ve İşbirliği Fuarı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından açıklanan ana fuarlar takviminde Türkiye’nin ilk bölgesel turizm fuarı olarak yerini aldı.

Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ana takvimde yer aldığı açıklanan fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan İstamonu Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Karadeniz, BAKAF 2018 Fuarının ana takvimde yer almasının İstanbul Fuar Merkezi’nde görücüye çıkacak olan bölgenin turizm değerleri ve yatırım fırsatlarının yatırımcıların dikkatini çekmesine de olanak sağlayacak önemli bir girişim olduğunu belirtti. Karadeniz, turizm varlıkları olarak kanyondan yamaç paraşütüne, sağlık turizminden inanç ve kültür turizmine bir çok alana sahip 8 ilin birlikte tanıtılacağı ve yatırım fırsatlarının yatırımcıların dikkatine sunulmasında önemli bir adım olduğuna dikkat çekti.

Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kastamonu Sinop Zonguldak illerinin dönem dönem düzenlenen çeşitli fuarlarda yer aldığına da değinen Karadeniz, bu fuarın özelliğinin kolektif tanıtım olanağı anlamına geldiğini, başta valilikler, sanayi ticaret odaları, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler ve belediyeler olmak üzere yaratılacak sinerjiyi avantaja çevirerek Türkiye’de bir ilk olan BAKAF çatısı altında tanıtılacağını belirtti.

Bu yıl açıklanan ilk takvimde yer alan 474 fuarın içinde Batı Karadeniz Tanıtım ve İş Birliği Fuarı (BAKAF), Türkiye’nin ilk bölgesel fuarı olması ulusal basında da yankı bulurken haber ajansları ve gazetelerin ekonomi sayfalarında da geniş yer verildi.

Bölgede yayın yapan gazete ve internet haber sitelerinde de büyük yankı bulan BAKAF 2018 fuarı ile ilgili çalışmalar devam ediyor

TOBB Başkanı Hısarcıklıoğlu’ndan BAKAF 2018’e övgü dolu sözler

Bir dizi açılış ve resmi program için özel uçakla Kastamonu’ya gelen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hısarcıklıoğlu, Vedat Tek Kültür ve Toplantı salonunda yaptığı konuşmada BAKAF 2018’e dair şu sözleri söyledi.

“12 ay turizm yapılabilecek bir şehir Kastamonu. Daha ne olsun. Yine burada gördüğüm güzel bir olay daha var. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı olacak, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı, TOBB tarafından onaylandı. Kastamonu dahil buradaki 8 ili içine alacak. 2018 Haziran’ında düzenlenecek. Bölgeye ciddi kazanımlar getirecek ve yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuar da Kastamonu açısından bir milat olacak” dedi

“Kastamonu beş vakit namazla birlikte beş vakitte şükür namazı kılsın”

KATSO Başkanı Selçuk Arslan’ın konuşmasında ‘Kastamonu’ya pozitif ayrımcılık istiyoruz’ şeklinde talebinin olduğunu söyleyen Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta, takım elbise ve yazı

“KATSO Başkanımız Selçuk Arslan, ‘bizlere pozitif ayrımcılık yap’ diye talebi var. Yahu kardeşim Allah size pozitif ayrımcılık yapmış, ben size ne yapayım. Yatıp kalkıp Allah’a şükredin. Öyle bir zenginliğiniz var ki bu zenginlik başka bir memlekette yok. Kastamonu, Kayseri ile mukayese bile olmaz.

Eğer Kayserililere beş vakit namaz farz ise Kastamonulular, beş vakit namazı kılacak, bir de seş vakit şükür namazı kılacak. Yoksa kurtaramazsınız bile. Yeşil ile mavinin buluştuğu şehir Kastamonu, yaz turizminden kış turizmine kadar 12 ay turizm yapılabilecek bir şehir Kastamonu. Daha ne olsun. Yine burada gördüğüm güzel bir olay daha var. Türkiye’nin ilk ve tek bölgesel fuarı olacak, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı, TOBB tarafından onaylandı. Kastamonu dahil buradaki 8 ili içine alacak. 2018 Haziran’ında düzenlenecek. Bölgeye ciddi kazanımlar getirecek ve yerel dinamikleri harekete geçirecek bu fuar da Kastamonu açısından bir milat olacak.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Batı Karadeniz Turizm Tanıtım ve İş Birliği Fuarı’nın Kastamonu için önemli bir tanıtım fırsatı olduğunu belirtti.

Başkan Babaş, Bölge için yapılacak bu çalışmanın çok büyük bir fedakarlık olduğunu ve istediğini belirterek Genel Yayın Yönetmenimiz Hüseyin Karadeniz hakkında da övgü dolu sözler söyledi.

Başkan Babaş, “Hüseyin Karadeniz, İstanbul’da Kastamonu’yu en iyi tanıtan ve temsil eden basın ayağımızdır. Bu konuda yapılması gerekeni en üst düzeyde elinden geleni yapıyor ve yaptığına da inanıyorum” dedi.

 

Fuarın yeri nerede ?

Bakırköy ilçesindeki Atatürk hava alanı yakınında

 

 

Piri Köylü Enver ÖZDEMİR ile Karslı Bahar İSTEK Çayırova da evleniyor
Piri köylü Mustafa - Döndü oğulları Enver ÖZDEMİR ile Kars Sarıkamış lı Ziyaettin - Konya Kızları Bahar İSTEK Çayırova da evleniyor. Düğün : 28 Ocak 2018 Pazar günü Saat 16-20 Arası - SERENAT düğün Salonu (Yeni Mahalle -Ali Haydar Cadd. 5217 sokak no: 31 ÇAYIROVA) Cenab-ı Allah c.c. tamamına erdirsin
Mutelif Haberler
Yunuslar Köylü Asım KURT'un Yer aldığı Goalball takımı 3.cü oldu
Aralarında Yunuslar köylü Hacı Bayram KURT oğlu ASIM KURT'un da aralarında bulunduğu Goal Ball 1.lig Şampiyonasında Boğaziçi Engelliler Spor Kulübü 3.cü oldu Mithat ABAKAN / MANAVGAT(Antalya),(DHA) - ANTALYA'nın 8-12 Aralık 2017 tarihlerinde Antalyanın Manavgat ilçesinde düzenlenen Goalball 1 ve 2'nci Lig ikinci devre müsabakalarında; Goalball Spor Kulübü'nü 15-13 yenen Ankara Yenimahalle Belediyespor Kulübü şampiyon oldu.
Kızılcakayalı Ozan Paşa ŞEN in 29 Nisanda Düğünü var
Kizilcakaya tugmen köyünden Paşa'nın muzafferin oğlu OZAN PAŞA ŞEN-in 29 Nisan 2018 pazar günü 1-5 arası düğünü vardır. Diğer düğün yapacak Kızılcakaya - Sırakonak ve Yunuslar köylülerimize düğünlerin çakışmaması için şimdiden duyuruyoruz
Kızılcakayalı Murat DEMİR Alıcısına Bal Satıyor.
Kızılcakaya Merkez köy Sakinlerinden Kamburoğlu Rahm. Nuri oğlu Murat DEMİR yaklaşık 2 yıl önce köye yerleşerek iş olarak da Sertifikalı BAL üreticiliğine başlamıştır. Bu sene havaların da güzel gitmesiyle kaliteli bal üretimi gerçekleşmiş ve -- BONCUK BAL -- markasıyla satışa başlamıştır. Ağırlık olarak Kestane çiçeklerinden oluşan balın kilosu 150 TL. den satılmaktadır. Bal almak isteyenler Murat DEMİR e 0532 578 62 71 numaralı telefondan ulaşabilirler.